4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » 1% dla pasjonata

1% dla pasjonata

22-01-2011

Andrzej Suchecki jest pierwszym w Polsce (a może i w Europie) niepełnosprawnym który, poruszając się na wózku inwalidzkim (kompresyjny uraz kręgosłupa Th 7-8-9) zdobył uprawnienia pilota motoparalotni (PPGG). Andrzej Suchecki od 9 lat jest sparaliżowany od mostka w dół (kompresyjny uraz kręgosłupa Th 7-8-9) i porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Zamknięty w czterech ścianach, jego życie ograniczało się do telewizji i komputera do pewnego dnia…

Rozpoczął się tak jak każdy poranek kulawego, od włączenia telewizora i komputera, zakończyłby się tak samo, czyli wyłączeniem tych darów cywilizacji dla niepełnosprawnych, gdyby nie krótki przerywnik w tv o tym, jak pewien chłopak – pasjonat paralotni – ulegając wypadkowi nie poddał się, mimo paraliżu nóg powrócił do latania., wspomina dzień, w którym zakochał się w lataniu.

Po długich poszukiwaniach szkół latania dla niepełnosprawnych w 2007 roku wziął udział w szkoleniu motolotniowym prowadzonym przez Alka Dernbacha i Zbyszka Zalewskiego. Jednak zafascynowany materiałem telewizyjnym chciał ukończyć szkolenie motoparalotniowe. I spełnił swoje marzenie. W czerwcu 2008 roku ukończył kurs pod okiem Tomka Chudzińskiego, a w 2009 roku uzyskał Świadectwo Kwalifikacji pilota motoparalotni (PPGG).

Andrzej zbiera środki na zakup sprzętu do latania. Możemy mu pomóc przekazując 1% podatku.

Kiedy latasz, jesteś zawsze sam ze sobą. Tu zapominasz o tym, co zwykłeś robić, a przypominasz sobie kim naprawdę jesteś. Latanie na skrzydłach, daje poczucie swobody i wolności a jednocześnie całkowitej integracji z otaczającym Cię światem. To odczucie zupełnie nas zmienia. Zaczynasz lecieć tam gdzie pragniesz i nic nie może Cię zatrzymać. Zaczynasz inaczej czuć, inaczej myśleć, inaczej żyć. To specyficzna podróż, która jest zawsze podróżą w głąb siebie. W niej rozpoznajesz własne pragnienia i własne obawy. W niej poznajesz coraz lepiej samego siebie. Możesz odkryć w sobie zupełnie nowe przestrzenie - nowe lądy, nowe światy i nowe drogi. A jeśli na nie wkroczysz, one spowodują, że dostrzeżesz i zapragniesz zmiany. Zapragniesz doświadczać tego, co jeszcze przed chwilą było dla Ciebie niejasne i nieznane. Twój apetyt na poznawanie samego siebie stanie się coraz większy. Zapragniesz zrealizować to, co jeszcze nie tak dawno wydawało Ci się niemożliwe. Proszę mi uwierzyć to działa, a ten 1 % to nie tylko pieniądze, to szansa na inną rzeczywistość., mówi Andrzej Suchecki.

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU?
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać: KRS fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą” KRS: „0000037904” z dopiskiem w pozycji INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE lub CEL SZCZEGÓŁOWY 1% „Andrzej Suchecki, 12553 ”
W PIT nie wpisuje się nigdzie nr. konta !

Można również dokonać bezpośredniej wpłaty na konto Fundacji 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 z dopiskiem darowizna na leczenie i rehabilitację Andrzeja Sucheckiego.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna