4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Siłownia w domu - czy warto?

Siłownia w domu - czy warto?

29-03-2019

Miłośnicy aktywności sportowej często marzą o własnej siłowni w warunkach domowych. Zobacz, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania oraz z jakimi kosztami musisz się liczyć.

Zalety własnej siłowni

Własna siłownia to przede wszystkim wolność wyboru, kiedy chcesz ćwiczyć. Nie jesteś ograniczony czasowo. Większość siłowni publicznych oferuje karnety na kilka wejść, które opłacają się bardziej niż jednorazowa wizyta. Jest to dość spory koszt, a do tego dochodzi kwestia ubrań sportowych, własnego ręcznika, bidonu, często także kłódki do własnej szafki. Wychodząc z siłowni, musisz pamiętać o tym, że na świeżym powietrzu łatwo może Cię przewiać, dlatego przyda Ci się dobra, oddychająca kurtka oraz czapka. To kolejny plus własnej siłowni - nie musisz wychodzić na zewnątrz po ukończonym treningu.

Siłownia w domu to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie musisz wychodzić z domu i tracić np. godziny na dotarcie do celu. Co więcej, sprzęt do ćwiczeń jest zawsze wolny, dlatego możesz zaplanować trening i wykonać go tak, jak chcesz. Jeśli nie masz czasu, możesz zorganizować poranne piętnastominutowe ćwiczenia, a także wieczorne, np. po pracy.

Wygląd siłowni zależy tylko od Ciebie, dlatego jeśli motywują Cię jakieś osoby ze świata sportu lub masz ulubione motto, możesz zrobić mały remont pomieszczenia. Wiąże się to z kosztami, jednak jest to jednorazowa inwestycja. Dodatkowym zastrzykiem finansowym mogą okazać się pożyczki pozabankowe.

 

Wady siłowni w domu

Samodzielne ćwiczenia dla jednych nie stanowią problemu, ale dla niektórych mogą okazać się sporym problemem. Początkujący powinni znajdować się pod okiem specjalistów, a podczas trenowania w domu, jesteś skazany na siebie.

Kolejnym problemem może okazać się sprzęt do ćwiczeń. Co prawda, podstawowe maszyny będą działać na wszystkie partie mięśni, jednak ich mała różnorodność, może wpłynąć negatywnie na trening. Na siłowni publicznej znajduje się wiele sprzętu do dyspozycji. Dzięki temu, można urozmaicać trening i za każdym razem ćwiczyć w inny sposób.

Jeśli chodzi o wady własnej siłowni to także musisz zadbać o konserwację sprzętu do ćwiczeń. Jesteś zdany na siebie oraz własne umiejętności. Maszyny do ćwiczeń, które się zepsują, mogą nieść za sobą dodatkowe koszty. Warto wtedy wziąć pod uwagę pożyczki pozabankowe, które pozwolą Tobie na szybką naprawę i dalszą możliwość ćwiczeń.

Dla niektórych osób, samodzielne ćwiczenia mogą okazać się mało motywujące. Dlatego dokładnie musisz przemyśleć, czy siłownia na wyciągnięcie ręki będzie zachęcała Cię do ćwiczeń, czy właśnie odwrotnie.

 

O czym musisz pamiętać?

Najważniejsze jest zapewnienie miejsca na ćwiczenia. Najlepiej, kiedy będzie to osobne pomieszczenie, w którym możesz spokojnie trenować. Weź także pod uwagę ewentualną rozbudowę siłowni o kolejny sprzęt do ćwiczeń. Następnym ważnym elementem jest właśnie zakup odpowiednich maszyn. To jednorazowa inwestycja, jednak może okazać się dość kosztowna. Jeśli nie masz tyle pieniędzy, aby wyłożyć na odpowiedni sprzęt do ćwiczeń, możesz pomyśleć o zakupie jednej sztuki co jakiś czas. Przemyśl także pożyczki pozabankowe, które są łatwą formą zdobycia dodatkowych pieniędzy bez zbędnych formalności. Sprzęt powinien być wysokiej klasy, aby okazał się wytrzymały i stabilny. Dzięki temu, każdy trening będzie w pełni bezpieczny.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna