4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Remont w mieszkaniu – na czym można oszczędzić?

Remont w mieszkaniu – na czym można oszczędzić?

14-08-2018

Raz na jakiś czas każde lokum potrzebuje odświeżenia. Nowe kolory, inne meble… Niektórzy wraz z przemianą wnętrza wymieniają też elektronikę, na przykład telewizor, by nie zaburzał nowego wystroju lub by nadążyć z duchem czasu. By taki remont i wymiana sprzętu RTV nie wyniosły cię za dużo, warto na przykład przeglądać oferowane na telewizory promocje. Jednak to nie jedyny sposób. Należy też po prostu mierzyć siły na zamiary – zapoznać się z podstawowymi parametrami sprzętu, by wiedzieć, za co można zapłacić więcej, a co nie jest warte twoich pieniędzy. Postępując tak, będziemy mogli zaoszczędzić jeszcze więcej, niż tylko śledząc proponowane na telewizory promocje.

OLED, LCD/LED, QLED, Full HD, Ultra HD – miej pojęcie o tym, co kupujesz!

W powyższym śródtytule jest kilka skrótów, które bardzo oględnie opisują świat nowoczesnej technologii, w jaką potrafi być wyposażony telewizor. Niewiele osób wie, jak je rozszyfrować, jeszcze mniej, co tak naprawdę znaczą. A potrafią przyprawić o ból głowy.

OLED, LCD/LED, QLED odnoszą się najogólniej mówiąc do ekranu, który jest niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii w kupowaniu telewizora. OLED to świetne kolory i czerń, jednak w zamian za to jest dość drogi, droższy niż pozostałe. Telewizor LCD (LED – opcja z dodatkowym podświetleniem panelu LCD diodami LED) jest przede wszystkim tańszy, ale odbija się to na jakości kolorów. Technologia QLED to odmiana LCD, która ma warstwę tzw. kropek kwantowych, poprawiających jakość barw.

Ważną sprawą jest też rozdzielczość, czyli wymiary podane w pikselach. Im jest wyższa, tym lepiej. Generalnie, wraz z pojawianiem się coraz nowszych i większych odbiorników, potrzebna była technologia, która będzie w stanie wyświetlać duży obraz przy doskonałej jakości. Full HD odnosi się do rozdzielczości o wymiarach 1920 x 1080 pikseli, a Ultra HD jest jego kolejnym wcieleniem – ma wymiary 3840 x 2160 pikseli. Sprzedaż telewizorów ze standardem Full HD powoli spada na rzecz jego następców, jednak ma on tę niepodważalną zaletę – jest tańszy. Wszystko więc zależy od tego, ile jesteś w stanie wydać.

Oczywiście na tym nie kończy się świat nowoczesnych telewizorów. Istnym smaczkiem jest na przykład zakrzywiony ekran. Warto się jednak poważnie zastanowić nad kupnem telewizora z tą technologią – potrafi być znacznie droższy niż standardowy. Dodatkowo wciśnięcie go do małego pokoju może zniwelować efekt, jaki ma dawać owa krzywizna, co tym samym oznacza, że może nie być wart twoich pieniędzy.

Rozeznanie + oferowane na telewizory promocje = zaoszczędzone pieniądze w kieszeni

Warto być wyposażonym w podstawową wiedzę, gdy chcemy kupić nowy telewizor. Możemy uniknąć marketingowych sztuczek, a jednocześnie znaleźć sprzęt, który mimo braku najnowocześniejszej technologii, może nas w pełni zadowolić. Warto się jednak czasem wstrzymać z zakupem – programy rabatowe oferowane przez sklepy RTV pozwolą nam zaoszczędzić kolejne pieniądze. Jeżeli więc przymierzasz się do zakupu telewizora, przeglądaj regularnie proponowane na telewizory promocje. To wszystko pozwoli ci zaoszczędzić i cieszyć się upatrzonym sprzętem.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna