4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Rower miejski i do zadań specjalnych – jak wybrać? Ile kosztuje?

Rower miejski i do zadań specjalnych – jak wybrać? Ile kosztuje?

01-08-2018

Żeby kupić dobry rower, trzeba się znać na jednośladach i wiedzieć, na co zwracać uwagę. Najlepsze rowery znanych marek są na lata, dlatego warto wybierać takie jednoślady zamiast tanich pojazdów z marketu. Sfinansować zakup wymarzonego roweru można np. dzięki pożyczce online.

Ile trzeba mieć, żeby kupić dobry rower? Budżet na jednoślad

Dobry rower to przede wszystkim taki, który jest zrobiony z wytrzymałych materiałów i ma solidny, niezawodny osprzęt. Lepiej unikać najtańszych rowerów z marketu, które co prawda kosztują kilkaset złotych, ale często ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Warto pamiętać, że rower to pojazd, który posłuży do przemieszczania się i uczestniczenia w ruchu drogowym, dlatego powinien być niezawodny i bezpieczny.

Solidny rower można kupić już od około 1000 złotych, a za rower na lata trzeba zapłacić od około 2500 złotych. W zależności od marki, wyposażenia i typu roweru cena może różnić się diametralnie. Przed zakupem jednośladu najlepiej przeczytać eksperckie poradniki lub poradzić się doświadczonego sprzedawcy.

Środki na zakup roweru łatwo zdobyć dzięki szybkiej pożyczce przez Internet. Dzięki temu, że niektórzy pożyczkodawcy, m.in. Moneyman.pl, oferują kwoty rzędu nawet kilku tysięcy złotych także dla nowych klientów, nie trzeba mozolnie zbierać na rower. Szybka pożyczka online to sposób, żeby wymarzonym jednośladem cieszyć się jeszcze w bieżącym sezonie.

Co powinien mieć dobry rower? Jak go wybrać?

Pierwszym krokiem w wyborze roweru powinno być sprecyzowanie swoich potrzeb i oczekiwań wobec tego pojazdu. Pomaga to wybrać najlepszy typ roweru do planowanej aktywności. Na rynku dostępne są m.in. rowery miejskie, górskie, crossowe i turystyczne. Drugim krokiem jest prawidłowy dobór rozmiaru roweru do gabarytów cyklisty. Kluczowe są wzrost oraz długość nóg. Noga rowerzysty siedzącego na siodełku oparta o pedał powinna być wyprostowana w kolanie.

Tym, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze jednośladu, jest materiał ramy i innych ważnych elementów pojazdu. Najpopularniejsze są ramy aluminiowe, a do najlepszych zalicza się ramy z włókna węglowego.

Najlepsze rowery powinny być wyposażone w niezbędny osprzęt. Warte zainteresowanie są szczególnie te pojazdy, które posiadają przerzutki, hamulce, łańcuch, manetki do zmiany biegów jednej marki, piasty i mechanizm korbowy jednej marki. Dodatkowym atutem roweru jest jego wyposażenie dodatkowe, w tym oświetlenie, błotniki, bagażnik, uchwyt na bidon czy koszyk na kierownicę (zwłaszcza w przypadku roweru miejskiego). Kupując rower, należy zwrócić uwagę także na to, czy siodełko jest wygodne.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna