4Risk

Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.

Strona główna » Aktualności » Tunel aerodynamiczny – alternatywa dla skoków spadochronowych

Tunel aerodynamiczny – alternatywa dla skoków spadochronowych

05-01-2015

Skoki ze spadochronem są dostępne teraz dla każdego, wystarczy tylko wybrać skok w tandemie. Nie jest to jednak jedyna propozycja dla szukających podniebnych przygód. Świetnym rozwiązaniem jest także lot w tunelu aerodynamicznym – na czym polega i gdzie można z niego skorzystać?

Tunel aerodynamiczny do świetna alternatywa dla skoków spadochronowych z kilku powodów. Przede wszystkim lot w aerotunelu doskonale imituje swobodne spadanie w przestworzach, również jest bezpieczny i nie wymaga nieraz wielogodzinnego dojeżdżania na lotnisko. Dodatkowym atutem są niższe ceny. Minusy? Najnowocześniejsze tunele aerodynamiczne w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki. Gdy jednak ma się taką możliwość, zdecydowanie warto spróbować!
Lot w tunelu aerodynamicznym
Aerotunel wyposażony jest w specjalne wentylatory, które mają możliwość rozpędzenia powietrza to około 300 kilometrów na godzinę. Osoba korzystająca z tunelu aerodynamicznego może wtedy poczuć się jak podczas swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem czaszy. Atutem tuneli aerodynamicznych jest to, że pozwalają one na jeszcze dłuższe spadanie. W przypadku zwykłego skoku spadochronowego jest to około 30 sekund dla 3000 metrów oraz 60 sekund dla 4000 metrów. Tunel aerodynamiczny pozwala na spadanie nawet przez około 3 minut.
Rozrywka dla każdego
Atutem lotów w tunelu aerodynamicznym jest ich dostępność. Podobnie jak w przypadku skoków tandemowych, także i tutaj nie trzeba żadnego szczególnego przygotowania. Nie są wymagane badania lekarskie, wyjątkowa kondycja i umiejętności czy wcześniejsze przeszkolenie. To powoduje, że skoki w aerotunelach są wybierane chętnie również przez osoby bez żadnego doświadczenia, które po prostu chcą w niezwykły sposób spędzić swój czas.
Oczywiście, firmy posiadające tunele aerodynamiczne kierują również swoje usługi do osób zaawansowanych. Uczucie swobodnego spadania w tunelu jest najlepszym wsparciem w doskonaleniu techniki, a kolejnym atutem jest możliwość łatwego modelowania strumienia powietrza. To powoduje, że z aerotuneli korzystają także profesjonaliści przy nauce różnego rodzaju pozycji i ewolucji, również w lotach grupowych.
Wszystkich, którzy chcą wypróbować swoich sił w tunelach aerodynamicznych, zaprasza firma Profly działająca w Warszawie. To w jej posiadaniu jest najnowocześniejszy aerotunel znajdujący się w Polsce – to dzięki niemu można poczuć spadanie w prędkości nawet 310 kilometrów na godzinę, a przy tym również gwarantujący całkowite bezpieczeństwo. Nad uczestnikami skoków czuwają kompetentni instruktorzy. Dostępne są loty indywidualne, grupowe, imprezy integracyjne, również zajęcia na kilku poziomach zaawansowania. Ceny rozpoczynają się już od 249 złotych za skok dla jednej osoby Skoki w tunelu można rezerwować już teraz pod adresem http://profly.pl/.
Lot w tunelu aerodynamicznym może być z związku z tym świetną alternatywą dla zwykłych skoków spadochronowych – taniej, bezpieczniej i dłużej. Warto wypróbować swoich sił i zapisać się na lot już teraz razem ze swoimi znajomymi czy rodziną, by wspólnie spędzić swój czas w niezapomniany sposób.
Copyright © 2000-2016 Kazimierz Pawłowski | kontakt | współpraca | partnerzy | reklama
design ivento - dedykowane systemy cms identyfikacja wizualna